Seznamte se

11. ledna 2012 v 0:56 | Eat Real Food |  postřehy
Nutno říct hned na úvod, že Eat Real Food není blog pouze o jídle, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale je určený všem, kteří se rozhodli změnit životní styl, a jako bonus chtějí ještě shodit nějaké to kilo. Je důležité si uvědomit, že kombinace zdravé stravy a cvičení je tou nejlepší volbou, kterou si člověk může vybrat, pokud chce zhubnout trvale bez následného jo-jo efektu. Proto vás musím předem upozornit, že rady typu "jak zhubnout 10kg za týden" zde budete hledat jen marně. V dnešní uspěchané době jsou lidé zvyklí, že mají vše hned a zcela bez námahy, proto se raději uchýlí k drastickým dietám nebo předraženým doplňkům stravy, které často znamenají krok zpět do výživového temna, a navíc se kýžený efekt většinou vůbec nedostaví. Zkrátka a jednoduše si myslím, že hubnout se dá i se zachováním zdravého rozumu, stačí jen najít tu správnou cestu a naslouchat svému tělu.

V tuto chvíli by bylo nanejvýš vhodné, abych vám vysvětlila, jak jsem si tuhle myšlenkovou konstrukci vlastně vystavěla. A nejspíš vás po tomto prologu vůbec nepřekvapí, že i já jsem se domnívala, že se dá zhubnout 10kg za týden válením se na gauči.

První pokusy se dostavily již s pubertou, kdy jsem vážila zhruba dvakrát tolik, co moje spolužačky. V té době jsem o zdravé stravě nevěděla zhola nic, vlastně mě už od mala doma utvrzovali v tom, že není nic špatného na nugátové koblize k snídani. A tak jsem si naivně myslela, že když budu jíst jeden jogurt a jablko denně, tak to bude mému dospívajícímu tělu stačit. Naštěstí to nemělo příliš dlouhé trvání, většinou jsem se už druhý den opět mazlila s tabulkou čokolády a slibovala si, že už ji nikdy neopustím.

Snaha zhubnout by s největší pravděpodobností vyšuměla úplně, kdybych však ve svých patnácti letech nezačala mít zdravotní problémy. Už jenom při chůzi jsem vydávala zvuky, jako když se dusí maso v papiňáku, a přesně tak jsem se cítila po hodině tělocviku. Na 168cm jsem vážila 85kg, což už byla mírná obezita, takže mi bylo doporučeno zhubnout.

Zpočátku jsem to zkoušela jako prvně, jedla jsem hlavně nízkotučené jogurty, vločky, rýži, rýžové chlebíčky, celozrnné pečivo, ovoce, zeleninu, a úplně jsem vypustila maso. Za měsíc jsem zhubla o 5,5kg, ale s kily šly dolů zároveň vlasy. To už mi došlo, že tudy cesta nevede, a tak jsem začala trochu pátrat na internetu, dokud jsem nenarazila na stránky propagujicí anorexii, hubnoucí koktejly, sauna oděvy, ale i megnetické zeštíhlující prsteny. Já si však vybrala nízkoenergetickou dietu, která se striktně držela příjmu 5000kJ a zásady č. 2 - nikdy nejíst po páté hodině odpoledne. To, že jsem měla každý večer vlčí hlad se mi zdálo normální, a vlastně jsem to považovala za jakýsi trest za ty roky, co jsem se přecpávala. A myslím, že bych se tak stravovala i dnes, kdybych nenarazila na diskuzi Zdravé papání a vše kolem něj na Lidé.cz, kde jsem se konečně naučila jíst tak, jak si moje tělo opravdu zaslouží.

Za rok se mi podařilo zhubnout přiměřeným sportem a zdravou stravou na 57kg, a proto jsem se rozhodla založit Eat Real Food, abych dokázala ostatním, že není třeba držet nějaké jednotvárné diety nebo hladovky, ale že stačí změnit přístup k životu a především sama k sobě.

Doufám, že se tak ostatní poučí z mých chyb, a že se tento blog stane pro někoho inspirací, a pomůže mu vytrvat až do konce.

Stačí mít pevnou vůli,

Eat Real Food
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama